Աշխատակիցների վրա հրդեհային անվտանգության կրթության բարձրացմանը, շտապ օգնության հնարավորությունները բարելավելու համար, արագ եւ արդյունավետորեն կազմակերպել հրդեհային անվտանգության տարհանումը, ճիշտ մեթոդը յուրացնելու համար `հրշեջների մարման եւ փախուստի, ընկերության եւ սեմինարի ուժեղ աջակցությամբ Արտադրական կենտրոնը համատեղ կազմակերպել է «Կանխարգելումը նախ եւ առաջ առաջինը», որպես ամառային հրդեհային փորվածքի թեման 2014 թվականի հունիսի 15-ին: Հրդեհին մասնակցում են կառավարման, արտադրության, տեխնոլոգիաների եւ այլ առաջնագծի աշխատակիցների 500 մարդ փորվածք:
Հորատանցքից հետո հրամանատարն ամփոփեց եւ հայտարարեց այս վարժության հաջողությունը: Հրդեհի տարհանման եւ հրդեհային սիմուլյացիայի վարժությունների միջոցով աշխատողների մեծամասնությունը ամրապնդեց «Նախ կանխարգելումը նախ, անվտանգության առաջին» տեղեկացվածությունը, բարելավեց ինքնազբաղվածության եւ փախուստի ունակությունը, արտակարգ իրավիճակների եւ փախուստի ունակության համար: Հրդեհաշունչը բոլորին կոչ է արել չմոռանալ անվտանգությունը աշխատելիս, անվտանգության իրազեկությունը բարձրացնելու համար, հանգիստ գործ ունենալ կրակի հետ եւ իսկապես լավ անվտանգության աշխատանք կատարել: Դրանից հետո աշխատակիցներն ասում են, որ ընկերությունը նրանց խորը դաս է տվել հրդեհային վարժություններում: Այս վարժության միջոցով նրանք գիտեն, թե ինչպես կարելի է փախչել կրակի դեպքում, ինչպես կազմակերպել հրդեհային տարբերակ, ինչպես փոխադարձաբար օգնություն ցուցաբերել ճգնաժամի մեջ եւ այլն: Տեսեք նկարները հետեւյալում: